srijeda, 23. listopada 2013.

Brooches - broševi :)))



Čitam ovih dana na netu kako su broševi opet in, ne znam ni kad su prestali biti, ali ok. To je modni dodatak koji je uvijek dobro došao, bilo da ga stavimo na jaknu, bluzu, kapu ili torbu, bitno je da znamo da će uveliko osvježiti i uljepšati naš outfit.
Ja imam veliku kolekciju broševa, većinom ih stavljam na kape, - beretke i sl. Neki su vrlo, vrlo stari i ostavljeni su u amanet od starih majki, tetki i sl. i oni imaju veliku sentrimentalnu vrijednost za mene, a neki su kupljeni u raznoraznim radnjicama, buvljacima ...
Ovaj put sam izdvojila dio broševa, jer nisam mogla naći sve, a i nije mi se dalo da preturam po kući da bih ih sve našla, jer sam smatrala da je i ovo što ću vam pokazati dovoljno za ovaj post; pa da krenemo :D







Ekipica
Cvjetićiii
Zlatni, biserni ...





Kutak u kojem držim omiljene knjige, nakit, pa čak i neke igračkice iz moga djetinjstva :D

Cvjetni, "zlatni", "bisreni", bijeli, crni, veliki, mali, meni su svi dragi, i rado ih dodajem svojim outfitima, naročito sad kad je došlo hladnije vrijeme i kad se počnu nositi kapice, mantili, kaputi, broševi će se početi nositi i oživljavat će svaki outfit :D

Nosite li vi broševe, u kojim kombinacijama, i koji su vam najdraži????

ponedjeljak, 14. listopada 2013.

Tamo neki post :)

Nešto razmišljam, nisam odavno, pa rekoh evo da i ja "puknem" jedan novi postić. Iako nemam baš ideju šta da pišem, a i umorna sam, ali moram malo razbiti monotoniju na blogu.
Počela sam praviti baš povelike razmake između postova, nekad mi se ne da pisati, a onda kad imam inspiraciju onda i nemam baš vremena, i tako se to vuče danima, sedmicama, mjesecima, grrr.
Evo malo random sličica, onako uglavnom sa Instagrama - naravno :D

Ich






Tamo neka hrana

kjutić


Marcipan, marcipan, marcipan
Nina <3

Jesen u mojoj ulici

Knedle sa šljivama, yummy

Želim ovu tortuuuu

Pogled sa mog balkona

Stiže Bajram




Napomen: nisu sve slike moje, šta ću, meni kad se svidi ja kliknem download. :P

Svi vi koji sutra slavite Bajram, želim vam od srca sve najbolje i najljepše. Dočekajte Bajram u krugu svojih porodica, uz bajramske delicije, i  nemojte sutra misliti na kalorije nego udriteee :) i samo uživajte.


srijeda, 25. rujna 2013.

The Frajle

Dragi moji;

Vjerujem da su mnogi od vas čuli za ovaj četverac. Još od 2009.  su postale  senzacija na youtubeu.
The Frajle ( Ime frajle dolazi iz Beča, austrougarskog je porijekla, to su gospođice) su četiri dame iz Novog Sada čija je muzika  prošarana raznim utjecajima, od 'vojvođanskog tanga', šansonijerskog ugođaja, akustične muzike, pa sve do 'ženskog bećarca'.
Meni su zapele i za uho i za oko. Prvi put kad sam čula njihovu pjesmu Ich liebe dich jako mi se svidjela, ali mi se svidio i njihov stil odjevanja.





One za sebe kažu da su različite i vokalno i mentalno, ali su idejno posavjetovale sa stilistima koji su ih zatim  "spakovali" i sad izgledaju kako izgledaju.
Mišljenja sam da ne mogu proći neopaženo.
U par navrata sam ih gledala i slušala  na tv-u i djeluju vrlo simpatično, karizmatično, a o njihovim vokalima da ne pričam.








Na youtube-u možete naći pjesme s njihovog novog albuma , ali i obrade (odlične obrade) pjesama stranih i domaćih pjevača.



 








Neću pisati na dugo i na široko, nego ukoliko niste čuli za njih, evo vam sad prilike, ostavljam vam nekoliko pjesama, a ostale možete naći na yt kanalu, a više o njima nađite na google-u. Klik na njihovu Official page i uživajte.

ponedjeljak, 23. rujna 2013.

Instapost II


Ovaj Instagram mi je baš prirastao srcu. Uživam kad izdvojim vrijeme, pa gledam slike, "upijam" ideje, inspiracije, jednostavno uživam u  vašim profilima. Stavit ću svoje slike, koje sam do sad stavljala na Instagram, kao što sam napisala oov je drugi post, ukoliko niste vidjeli prvi možete ga vidjeti OVDJE.

Malo "kupatilskog" naslikavanja
Ljubav moja!


Sky's the limit
Una

Mimi odmara

Kišni dan

Fijaker kao dekoracija
Opet nebo

Cvijeće u kosi

Zmaj menđuša :)

park




Nisu slike krive,  ja sam tako uslikala

Omiljeni print

Sunčani dan
Toliko od mene za danas :)

P.S. Slobodno mi ostavite linkove vaših profila :*

nedjelja, 22. rujna 2013.

Hello Autumn!!! :)))

Napokon je doslo vrijeme da ispratimo ljeto, i da pozdravimo jesen. S tim da ja nisam neki fan ljeta, jako sam sretna sto mu je došao kraj i što ću sad uživati u čarima jeseni. Boje, lišće, zvuk kiše dok lupka od prozor, baloneri, kapice, cipelice, pucketanje vatre, kesten, hladnoća od koje se ponekad naježiš, uživanje u toplom krevetu, topli čaj ili kafa  -  sve to me raduje. Neki će reći da je to najtužnije godišnje doba, jer lišće opada, sve se mijenja,priroda polako odlazi na počinak,  ali treba to gledati i sa druge strane, biti će to period sa najljepšim bojama, zlatna, bakarna, crvena - divota!
Kod mene je već počela ta neka jesenja atmosfera, zimnica se uveliko priprema, tu je i pekmez. U kući zavlada neka divna, topla porodična  atmosefra, onda  kad smo svi zajedno, uz vatru, a sve me to asocira na djetinjstvo.




Ovako otprilike izgleda moja prva asocijacija na jesen :)



Počinje sezona slojevitog oblačenja


Uz vatru je najljepše

Pogled s mog prozora




Keksići u jesenjem ruhu - yummy
I neizostavna zimnica


Jeste li se vi spremili za jesen, topla garderoba, cipelice, kapice, je li sve spremno??
Prirprema li se zimnica?
Ukoliko volite jesen, uskoro cete doci na svoje i slobodno počnite uživati u periodu koji nam dolazi. :))

xx