ponedjeljak, 11. studenoga 2013.

Red skirt - outfit post! :)))

Hello!!!

Shvatila sam da dugo, baš dugo nisam imala outfit post, a s tim da sam u prošlom postu pisala o odjeći koju sam prepravljala, skraćivala i sl. red je da vam nešto od toga i pokažem. Ovu suknju ste već vidjele u jednom od prošlih postova, ali nisam bila zadovoljno njenom dužinom, nije bila ni kratka, ni duga, nego je imala neku bezveznu dužinu, pa sam je mogla oblačiti samo u  kombinaciji sa nekim cipelicama, a sad kad je kratka, vrlo lako ce se kombinovati sa čizmicama.













utorak, 5. studenoga 2013.

Rainy day. Autumn. Dresses. Skirts. Bows.

Hello!!!

Jesen je pokazala svoje zube. Novembarske kiše su počele. U Bihaću kiša pada bez prestanka, sve je nekako tmurno, hladno, najbolje je kad se ne mora nikud iz kuće.
Da bih sebi skratila vrijeme, i da mi ne bi bilo baš dosadno, odlučila sam malo pročešljati ormare, riješiti se nepotrebnih krpica, presložiti robu, pripremiti tople majice, veste, džempere i sl.
Dok sam slagala ormare, našla sam dosta robe koje sam se mislila riješiti, ali nekih stvari mi je bilo pomalo žao, to su bile većinnom haljine i suknje koje sam davno kupila, ali sam ih obukla jednom ili nijednom, a krivac je bila njihova dužina - ni tamo ni ovamo, niti je do koljena, niti je skroz duga.
Onda sam se odlučila da se uhvatim metra, makaza, koncai igle i sredim stvar. Sve sam ih skratila na odgovarajuću dužinu, te se sad mogu nositi i tokom jeseni i tokom zime, na čizmice, gležnjerice, sad je skroz nebitno.



Ova haljina je imala dužinu negdje ispod koljena, ali me nerviralo što mi je duža od mantila i kaputa i uvijek bi nekako virila ispod, pa sam je skratila. Prvo sam je zamislila bez ovih volana, ali s tim da sam je na pogrešnom mjestu skratila bila je baš prekratka,  pa sam vratila volane, jer inače bih je mogla baciti.

Ovu haljinu sam obukla jednom ili dvaput, ali je imala isti problem sa dužinom, pa sam je sad skratila, i sad je planiram nositi kad god stignem.


Ova suknja je glavni krivac za sve. Zbog nje sam počela sve skraćivati. Obukla sam je samo jednom i to nekad prošle godine, dok je bilo toplo i dok sam mogla obuti neke cipelice, jer gležnjerice ili čizmice su izgledale užasno u kobinaciji sa njom, jer je imala baš nezahvalnu dužinu. Sada mnogo volim svoju suknju na tregere. :)


Na ovu suknju sam skoro i zaboravila, ali dok sam pisala prošli post naišla sam na sličnu suknju, i odmah sam se sjetila ove. Također sam je skratila, samo je još trebam porubiti :)



Nakon što sam završila sa rezuckanjem, šivanjem i sl. vidjela sam da mi je ostalo dosta komada materijala, nekih dugmića i nisam htjela to samo tako baciti nego sam sebi napravila mašnice.










Ova mi i nije baš nešto uspjela, nju ću danas malo prepraviti
S tim da sam našla kojekakvih trakica, dugmića, komada materijala mislim da ću i danas ubijati vrijeme na isti način :)
Sve što napravim pokazat ću vam u idućim postovima.
Do tada lijep pozdrav iz kišnog Bihaća.





srijeda, 30. listopada 2013.

Daily dose of inspiration (autumn)

Odlučila sam da uvedem neku novo "rubriku" na blogu, pa ću tako svake sedmice ili mjeseca pisati o tome što me u tom momentu inspiriše. Htjela sam ovaj post napisati i ranije, jer je jesen period koji inspiriše, boje, mirisi, vrijeme ...
S tim da je ovih dana vrijeme bilo kao da je ljeto, nisu se mogli nositi džemperi, veste, i sl. što se inače nosi u ovom peiodu, ali neka i sunca, poželjet ćemo ga se kad dođe zima.
Danas je već drugačije vrijeme, hladnije je, oblačno,  možda je došao čas da se baš, ali baš izvade džemper, kape, šeširi, šalovi ...
Samo jedan pogled na neko drvo nam daje inspiraciju, koje boje da obučemo, pa eto ponekog zelenog lista, pa žuti, smeđi... vama na izbor.

Izdvojila sam neke kombinacije koje su se meni naročito svidjele...
















U jesen se sve i svašta može kombinovati, haljnice, čizme, gležnjerice, džemperi, veste, kaputi, mantili, patike, floral torbe, suknje.... ma sve i svašta. Ja volim jesen i zbog toga što je toplo, ali ne toliko kao ljeti da se ne može živjeti, ili bude pohladno, ali onako podnošljivo, a ne onako kao zimi brrr da se smrzneš svaki put kad iziđeš iz kuće.

Inspiriše li vas jesen???

ponedjeljak, 28. listopada 2013.

New In - Make up :)

Hello dragi moji;


  odavno planiram da vam pokažem šta sam to od kozmetike kupila u zadnje vrijeme. S tim da sam u Bihaću pronašla djevojke koje prodaju kozmetiku tipa Astor, Catrice, Manhattan, Essence, Max factor i sl. po vrlo povoljnim cijenama, ja sam nakupila dosta toga. Uvijek imaju neke akcije, pa uspijem da ugrabim štogod za sebe, a s tim da se šminka pokazala dobrom, nemam više potrebu da određene proizvode kupujem u Cm-u ili Dm-u. (ali ovaj put ću vam pokazati i šta sam kupila u već pomenutim marketima.)


Lakovi, karmini, rumenila, maskare bla bla bla, svašta nešto sam kupila, nisam baš zadovoljna sa svim proizvodima, ali s tim da sam ih platila jeftinije nego što bih u cm-u ili dm-u onda i ne žalim, na pvaj način mogu kupiti, isprobati, pa ako mi se ne svidi proslijediti dalje ili baciti, a da mi ne bude toliko žao.


Ovo ulje za lice je mama kupila, to je kao neko anti aging ulje, ali ja volim navečer s njim namazati lice, koža ga brzo upija, a nakon njega bude tako mekana mmm

Ovo sam kupila dok je bila neka akcija, kupiš taj proizvod i dobiješ maskaru gratis, skoropa uvijek zaboravim da i s ovim tonikom mogu očistiti lice, sestra ga eto skoro potrošila, ali neka ... :)

Nina Ricci mazalica, tako jee mmm ima predivan miris.

Sestra je otkrila ovaj vosak, nekako je između gela i voska, ima divan miris, a i nije loš uopće.

I na ovaj proizvod sam skoro zaboravila, kao neko sredstvo za ublažavanje znojenja, ali ne sjećam se da je imalo baš nekog učinka, ili ja nisam koristila dovoljno, hmm ne znam

Puder za nokte. Još ga nisam koristila

Parfem je mama kupila, nemam pojma koji je, ali ima jak miris, ali sviđa mi se bočica, labud :)

Kad isprobam javit ću je li ičemu

Ova ogrlica mi se svidjela, ali je nikako nisam mogla ugrabiti, ali evo od danas je moja, yaay

Ima tu još stvarčica koje nisam uslikala, jer sam negdje izgubila memorijsku karticu, a ne može puno slika stati na memoriju od digitalnog, a nije mi se dalo slikati, prerađivati slike, pa onda opet slikati, mislim da je i ovo dosta za ovaj post.

četvrtak, 24. listopada 2013.

Sve i svašta u jednom postu :)

U zadnje vrijeme jer rijetkost da napišem dva posta u dva dana. Nesto sam se ulijenila, pa razmaci između postova znaju biti i po dva mjeseca. Rekla sam da ću raditi na tome da se taj razmak smanji, pa evo ... počela sam :)





Najdraži pogled
Volim kad dan počne ovako
Pa nakon kafe kiflice mmm
Spremna za izlazak :)
Sjediti pored Une - neprocjenjivo
Uživaa
Novi pub u gradu - Irish pub yaaay
New In - šminke nikad dosta

Half moon nails
Jutros
Zlatno drvo ispred moje zgrade :)
Vrijeme je za beretke - jeeeee
Novo drustvo :)

Najslađa slika koju sam vidjela u zadnje vrijeme :))))
želim ovu boju koseee
Divota

Nisam mogla da se odlučim koje slike da stavim, pa sam stavila skoro sve, treba nesto ostaviti i za iduci post, a do tada ljubim vas :*