četvrtak, 29. siječnja 2015.
A Star Is Born
Ni sama ne znam kako da započnem ovaj post, kako da vam napišem sve što trenutno osjećam. Kako da vam približim to koliko sam sretna. Sve što sam doživjela i proživjela do sad se ne mogu nikako, ali nikako porediti s činjenicom da sam postala mama.
Ne mogu vam opisati taj osjećaj kad vam prvi put u porodilištu pokažu vašu bebu. Gledam je i ne vjerujem da je to moja beba, moja kcerka, moj zivot. Još uvijek sam bila zbunjena, ali neizmjerno sretna. U tom trenutku ne znate da li da plačete ili se smijete, ili oboje u isto vrijeme.
Vrijeme stane na tren, i shvatite da više ništa nije važno, da nema te boli koju ne biste pretrpjeli da biste vidjeli svog malog anđela. I onda kad vam je prvi put donesu, tek ste onda zbunjeni, pitate se, pa Bože dragi šta da radim sa ovim malim zamotuljkom. Ja sam odlučila da posmatram taj mali zamotuljak, da pratim svaki pokret, svaku grimasu koju napravi, gledam u te okice, usnice, nosić i shvatam sve je napokon postalo stvarno. Sad je sve puno više od samog pokreta u stomaku, kojem sam se itekako radovala. Najveća radost nastane onda kad kažu da je beba zdrava i da je s njom sve u redu, jer samo to je i bitno.
23.1.2015. u 18:02 postala sam mama jednoj maloj Lajli. 3700/53
Od tog dana moj život se zauvijek promijenio, postao je bogatiji za jedno malo biće koje volim najviše na svijetu. Iako mi je ona bila prioritet i dok je bila u stomaku, moram vam reći da je tek sad postala ma prioritet svih prioriteta. Samo je bitna ona, i njene potrebe.
Mogla bih ja vama da pišem danima o svemu, ali nemam vremena, Lajla se budi, vrijeme je da se vratim na posao, moram biti mama. :*
utorak, 13. siječnja 2015.
Novi život počinje! :)
Hej, hej ...
... "uhvatila" sam malo vremena da se bar malo javim na blogu. Nisam pisala od prosle godine :D
Nadam se da vam je ova nova 2015. godina počela na najbolji mogući način, te da ste se lijepo provele na samom dočeku iste. :D
Ukoliko bih se osvrnula na 2014. imala bih toliko toga za reći. To je za mene bila godina prepuna iznenađenja, promjena, lijepih trenutaka, smijeha, suza, navikavanja na "novi život". Kad kažem na novi život mislim na svoju udaju, na privikavanje na činjenicu da ću uskoro postati MAMA:D na novu porodicu, i okolnosti. S vremenom sam se na sve privikla, doduše ova činjenica da ću biti mama me još uvijek pomalo plaši, ali vjerujem da je svakoj ženi to bilo pomalo strašno, a onda shvatiš da si žena, da si predodređena za to i da to MOŽEŠ.
Mi brojimo sitno, jer termin je zakazan za 25. mada kad se uđe u 9-i mjesec to se može očekivati svaki dan. Bitno je da je torba spakovana, i da je sve spremno. Pohađamo tečajeve a trudnice, koji nas čine psihički i fizički jačim i nadamo se da će sve na kraju biti uredu.
''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''
Linda Wooten
Radujem se tom malom stvorenju, radujem se budućim lijepim zajedničkim trenucima, radujem se dječijem smijehu u kući. Vjerujem da će nam donijeti još više radosti, veselih trenutaka, vjerujem da će nas sve još više zbližiti, naročito mene i moga A.
Sada nam samo preostaje da čekamo, i da molimo dragog Boga da sve prođe u najboljem redu, te da se nas dvije što prije vratimo kući. :)
Život je lijep!
... "uhvatila" sam malo vremena da se bar malo javim na blogu. Nisam pisala od prosle godine :D
Nadam se da vam je ova nova 2015. godina počela na najbolji mogući način, te da ste se lijepo provele na samom dočeku iste. :D
Ukoliko bih se osvrnula na 2014. imala bih toliko toga za reći. To je za mene bila godina prepuna iznenađenja, promjena, lijepih trenutaka, smijeha, suza, navikavanja na "novi život". Kad kažem na novi život mislim na svoju udaju, na privikavanje na činjenicu da ću uskoro postati MAMA:D na novu porodicu, i okolnosti. S vremenom sam se na sve privikla, doduše ova činjenica da ću biti mama me još uvijek pomalo plaši, ali vjerujem da je svakoj ženi to bilo pomalo strašno, a onda shvatiš da si žena, da si predodređena za to i da to MOŽEŠ.
Mi brojimo sitno, jer termin je zakazan za 25. mada kad se uđe u 9-i mjesec to se može očekivati svaki dan. Bitno je da je torba spakovana, i da je sve spremno. Pohađamo tečajeve a trudnice, koji nas čine psihički i fizički jačim i nadamo se da će sve na kraju biti uredu.
''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''
Linda Wooten
"Ne
odrastaju samo djeca. Odrastaju i roditelji. Koliko god promatrali
djecu da vidimo što će napraviti od svojih života, oni gledaju nas da
vide što mi radimo sa našim životom. Zato, ne mogu reći djetetu da
posegne za zvijezdama. Sve što mogu napraviti je da sama posegnem za
njima."
Joyce Maynard
Radujem se tom malom stvorenju, radujem se budućim lijepim zajedničkim trenucima, radujem se dječijem smijehu u kući. Vjerujem da će nam donijeti još više radosti, veselih trenutaka, vjerujem da će nas sve još više zbližiti, naročito mene i moga A.
![]() |
Sada nam samo preostaje da čekamo, i da molimo dragog Boga da sve prođe u najboljem redu, te da se nas dvije što prije vratimo kući. :)
Život je lijep!
utorak, 2. prosinca 2014.
December. Holidays. New life. Happy.
Prije nego počnem pisati post, pozdravljam decembar. Pocinje meni licno najljepsi period u godini. Ocekujem i prve pahulje snijega ovih dana, a radujem se sto ce se uskoro i grad poceti kititi i opet ce sve izgledati tako lijepo, i toplo uprkos minusima koji ce zavladati.
Uzivam u setnjama po snijegu, u ispijanju caja u toplom krevetu, u ispijanju kafica i caja kaficu dok posmatram pahulje dok padaju, škripu snijega pod čizmama, u mirisu koji nam donosi zima.
...
Ove godine zima, praznici, sve ce dobiti novi smisao za mene. Prva zima u novoj porodici, prvi praznici meni kao udanoj zeni. :) Mogu vam reci i sretna sam i tuzna, jer uvijek postoji ta doza sjete i nostalgije, jer ipak nije se lako odvojiti od svoje porodice, i zapoceti novi zivot.
Međutim živ se čovjek na sve navikne, pa tako i ja. Sve ima svoje pozitivne i negativne strane, doduše ja ovdje ne vidim negativne strane, nastojim samo da vidim one pozitivne, želim da uživam u novom životu sa svojim A. Da se posvetim nama, da se trudim da sve bude kako treba, da budem dobra žena, domaćica, a uskoro i mama. :)
U međuvremenu A i ja se pripremamo za praznike, kupili smo jelku, ukrase, da naša kućica bude ljepša. :)
xx Pippy
Uzivam u setnjama po snijegu, u ispijanju caja u toplom krevetu, u ispijanju kafica i caja kaficu dok posmatram pahulje dok padaju, škripu snijega pod čizmama, u mirisu koji nam donosi zima.
...
Ove godine zima, praznici, sve ce dobiti novi smisao za mene. Prva zima u novoj porodici, prvi praznici meni kao udanoj zeni. :) Mogu vam reci i sretna sam i tuzna, jer uvijek postoji ta doza sjete i nostalgije, jer ipak nije se lako odvojiti od svoje porodice, i zapoceti novi zivot.
Međutim živ se čovjek na sve navikne, pa tako i ja. Sve ima svoje pozitivne i negativne strane, doduše ja ovdje ne vidim negativne strane, nastojim samo da vidim one pozitivne, želim da uživam u novom životu sa svojim A. Da se posvetim nama, da se trudim da sve bude kako treba, da budem dobra žena, domaćica, a uskoro i mama. :)
U međuvremenu A i ja se pripremamo za praznike, kupili smo jelku, ukrase, da naša kućica bude ljepša. :)
![]() |
| . |
![]() |
Pripremamo se za najveći izazov koji nam život može ponuditi - bit ćemo roditelji |
![]() |
| Polako uređujemo našu kućicu |
![]() |
| Smišljamo nove recepte :) |
![]() |
| Ispijamo čajeve, kafice i jedemo slatkiše :) |
![]() |
![]() |
| Iskupljamo neobične igračke - upoznajte Zoricu :) |
xx Pippy
četvrtak, 20. studenoga 2014.
Recept No.2 - Kuglice sa bananama i kokosom
... S tim da sam rekla da ću od sad na blogu objavljivati i meni neke zanimljive recepte, mislim da je došlo vrijeme da objavi drugi. Prošlo je dosta vremena od posta u kojem sam pisala o knedlama sa šljivama.
Ovog puta ostavit ću vam recept za kuglice za bananama i kokosom. Kuglice su jako ukusne, a prelako ih je napraviti - čas posla.
Ja sam našla neke recepte na internetu, ali ja sam svejedno smjesu napravila "od oka". Uglavnom potrebne su vam:
Dodala im keks, šećer u prahu i kokos
Sve dobro izmiješala i oblikovala kuglice koje sam zatim uvaljala u kokos.
S tim da nisam imala puno petit keksa nisam mogla napraviti više smjese, pa sam mislila da će biti malo kuglica, onda sam izmrvila tops i u tu smjesu dodala malo kokosa i ostatak čokolade za kuhanje, oblikovala kuglice i uvaljala u kokos. Za čas sam imala tri vrste kuglica.
ovo sa strana je žele koji je ostao od topsa :)
Kuglice su super, vrlo lako se naprave, i idealne za napraviti onda kad vam treba desert u zadnji tren. :)
Prijatno! :)
Ovog puta ostavit ću vam recept za kuglice za bananama i kokosom. Kuglice su jako ukusne, a prelako ih je napraviti - čas posla.
Ja sam našla neke recepte na internetu, ali ja sam svejedno smjesu napravila "od oka". Uglavnom potrebne su vam:
- 2 banane
- 200 gr. kokosa
- 200 gr šećera u prahu ( ja stam stavilam manje, jer su banane same od sebe slatke, probajte smjesu pa odlučite je li potrebno još)
- Ja sam koristila i čokoladu za kuhanje
- 250 gr petit keksa
![]() | |
- U zdjeli sam izgnječila dvije banane
Dodala im keks, šećer u prahu i kokos
Sve dobro izmiješala i oblikovala kuglice koje sam zatim uvaljala u kokos.
![]() |
Da mi ne bude sve jednolično istopila sam čokoladu za kuhanje i neke kuglice uvaljala u nju, pa u kokos. |
S tim da nisam imala puno petit keksa nisam mogla napraviti više smjese, pa sam mislila da će biti malo kuglica, onda sam izmrvila tops i u tu smjesu dodala malo kokosa i ostatak čokolade za kuhanje, oblikovala kuglice i uvaljala u kokos. Za čas sam imala tri vrste kuglica.
ovo sa strana je žele koji je ostao od topsa :)
Kuglice su super, vrlo lako se naprave, i idealne za napraviti onda kad vam treba desert u zadnji tren. :)
Prijatno! :)
srijeda, 19. studenoga 2014.
Snow. Christmas time, Christmas tree. New york.
New York, New York
I want to wake up
in a city that never sleeps...
Hello...I want to wake up
in a city that never sleeps...
Ja mislim da otkako pišem na blogu uvijek moram da se dotaknem teme, praznika, pretprazničnog raspoloženja i slično. Ne znam da li je rano, ali sudeći po tome da su u trgovačkim centrima odavno izloženi ukrasi za jelke, i kojekakve novogodišnje đakonije - mislim da nije rano da se priča i piše i tome.
Uvijek kažem iako sam ja dijete ljeta, ja sam uvijek nekako više voljela zimu. Ne znam, valjda to tako naopako bude, jer moj A. je zimsko dijete, ali ne voli zimu nego ljeto. Ne bi nam ugodio i bog.
Mene su oduvijek privlačili ukrasi za jelku, lampice, ta topla atmosfera koja zavlada u ukrašenoj prostoriji. I sad iako imam 25 godina, ja se radujem tome kao i prije. Pod obavezno je gledati filmove sa božićnom tematikom, onako ušuškana u dekici, uz čaj, i miris cimeta.
![]() |
| Ovako nešto dolazi u obzir. |
![]() |
Ovo će biti tek jedan u nizu postova posvećenim pretprazničnoj atmosferi. Eee tek treba čekati da padne snijeg, pa da se okite ulice, da kupim jelku i sve popratne ukrase... Bit će postova.
Mene naročito oduševljavaju slike New Yorka zimi, pred Božić i Novu godinu. Sve je tako divno, Amerika, k'o Amerika može da priušti mali milion ukrasa, pa zato i sve izgleda tako divno. Mogu misliti kakav je tek doživljaj kad si tamo. :)
Za prvi post o praznicima bi bilo dosta slika, treba nešto ostaviti i za naredne dane, s tim da sam trenutno domaćica, moram naći načina kako da "ubijem vrijeme i dosadnu" kad se pojave. :)
Radujete li se vi snijegu i praznicima??
Lp xx
ponedjeljak, 17. studenoga 2014.
Protekli dani u slikama :)
Hello,
... nastojim i nastojat cu da sto manje zapostavljam blog, te da s vremena na vrijeme objavim poneki post. Davno sam odlucila, da na blog ubacim raznorazne teme, da ne budu samo outfit postovi. Sad dijelim s vama recepte, muziku koju slusam, knjige koje citam... au proslo postu sam vam objasnila zasto me nije biolo zadnjih mjeseci na blogu. :)
Ovog puta jedan post sa random slikama, koje sam slikala prije ili poslije vjencanja...
... nastojim i nastojat cu da sto manje zapostavljam blog, te da s vremena na vrijeme objavim poneki post. Davno sam odlucila, da na blog ubacim raznorazne teme, da ne budu samo outfit postovi. Sad dijelim s vama recepte, muziku koju slusam, knjige koje citam... au proslo postu sam vam objasnila zasto me nije biolo zadnjih mjeseci na blogu. :)
Ovog puta jedan post sa random slikama, koje sam slikala prije ili poslije vjencanja...
![]() |
![]() | |
![]() |
![]() |
- Tako bude svako jutro
- Kišno jutro
- Poslije kiše duga
- Čaj za bolji dan
- Jedan selfie
- Dekoracije 1
- Dekoracije 2
- Preslatka knjizica za pisma
- Pripremam se :)
- Nokti za vjecanje
- Šetanja, Mickey, Minnie i ja
Do idućeg posta :*
srijeda, 5. studenoga 2014.
My Wedding Day
"Voljeti nekog znači pristati da ostariš sa njim!"
Hello ...
Opet me nije dugo, dugo bilo na blogu, ovaj put za to nije kriv nedostatak inspiracije, nego jednostavno nisam imala vremena da se iole posvetim pisanju novog posta.
Razlog tome je kako i vidite u naslovu posta vjenčanje, moje vjenčanje.
Tokom proteklih mjesec dva posvetili smo se pripremanju iste, trebalo je sve na vrijeme kupiti, pripremiti, napraviti, organizovati ... sve u svemu prošlo je baš onako kako je trebalo, u veselom tonu, sa dragim ljudima...
Odlučila sam da u ovom postu podijelim s vama slike sa vjenčanja, iako je vjenčanje bilo 25.10. još uvijek čekam da dobijem "hrpu" slika, pa da se bacim na izrađivanje, jer te slike ipak ne zelim imati samo na računaru, nego da napravim lijepu uspomenu u prikladnom albumu za slike.
![]() |
![]() |
![]() |
Znam da sam post zatrpala slikama, ali nisam se mogla odlučiti, ima ih još puno, puno ... ali stavim ih možda nekom drugom prilikom. :)
Uspješan brak zahtjeva često zaljubljivanje - uvijek u istu osobu.
Toliko volim bračni život. Predivno je naći tu jednu posebnu osobu koju ćeš nervirati do kraja svog života. :P
Od danas počinjem s aktivnim "bloganjem"- časna pionirska.
Lp xx
Pretplati se na:
Postovi (Atom)





































































